Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych: ul. Paderewskiego 15, 26.600 Radom

Nowe KONTO: Bank PKO Spółka Akcyjna 41 1240 3259 1111 0011 0504 4388

X Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego / Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu

X Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego Uroczystości

15 czerwca 2019 r. na warszawskim Ursynowie odbył się X Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego pod hasłem „Zawody zaufania publicznego dla społeczeństwa”. Piknik zorganizowany był przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Radomiu, która w okresie 2018/2019 przewodniczyła forum.

Patronat honorowy objął Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz Prezydent Miasta Radomia, natomiast patronat medialny - Radio Dla Ciebie

Sponsor pikniku byłKIA MITCAR

Mimo upału piknik wypełniony był wieloma atrakcjami a wśród nich różnego rodzaju strefy aktywności:

 • Strefa Zdrowia;

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu stworzyła możliwość przeprowadzenia kontroli ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi, instruktarz udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia z użyciem defibrylatora, który można coraz częściej spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej, dla przyszłych rodziców i nie tylko, instruktarz w zakresie pielęgnacji noworodka z wykorzystaniem nabywania umiejętności w zakresie wykonywania masażu Shantala.                                                                 

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zapewniła  na pikniku:

 • strefę do przewijana, oraz dla kobiet karmiących dzieci,  spotkania  z lekarzem w zakresie edukacji  i  działań chroniących nas przed smogiem, a łącząc przyjemne z pożytecznym dla najmłodszych był zorganizowany teatrzyk o tematyce związanej ze smogiem. Była również fotobudka, w której śmieszne rekwizyty  gwarantowały świetną zabawę.

Adamed dla Seniora

 • Podczas wydarzenia w przestrzeni programu "Adamed dla Seniora", wszyscy chętni  mogli skorzystać z bezpłatnych badań spirometrii, oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem, oznaczyć poziom glukozy we krwi, przeprowadzić kontrolę ciśnienia, a także wykonać pomiar  wskaźnika „kostka–ramię” – to proste badanie może uchronić przed zawałem serca i udarem mózgu, a także niedokrwieniem nóg. Można było skorzystać z konsultacji  specjalisty.  Oprócz tego, dla wszystkich chętnych była możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć nordic walkingu,  prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

Zapewniona była również - Strefa Aktywności Samorządów

Przy stanowiskach poszczególnych samorządów zawodów zaufania publicznego  można było spotkać ciekawych ekspertów i świetnie się bawić.  Była to wyjątkowa okazja, by  bliżej poznać zasady funkcjonowania zawodów takich jak:  doradca podatkowy, rzecznik patentowy , inżynier budownictwa, oraz  zasięgnąć fachowej porady.

 • Przy stoisku Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie na uczestników wydarzenia, czekali radcy prawni oraz aplikanci radcowscy, którzy opowiadali o swojej profesji przy pysznej kawie serwowanej przez baristę.

Zapewnione były ekscytujące rozrywki, obok których nie sposób było przejść obojętnie – jedną z nich to trenażer strzelecki, dzięki któremu w bezpiecznych warunkach było można sprawdzić swoją sprawność posługiwania się bronią.                                                                     Kolejną atrakcją były alko-narko-gogle, które pozwoliły doświadczyć różnych stanów  niedyspozycji psychofizycznej.                                                                                                         Oprócz tego na wszystkich gości czekała wata cukrowa oraz firmowe krówki, które z pewnością umiliły czas spędzony na Pikniku.

 • Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie zapewniała słodką przekąskę pod nazwą

„Zjedz Pączka z Adwokatem” - na 100 -lecie Warszawskiej Adwokatury, a także zaproponowała gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, a dodatkową atrakcją  był  segway.

 • Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP zapewniła:

Animacje i szereg atrakcji między innymi zabawę „Warszawa w klocki”, w której na mapie Warszawy "z lotu ptaka" dzieci   mogły uczestniczyć w konkursach związanych z architekturą Warszawy i świata.

Piknik to także wiele atrakcji muzycznych. Na scenie głównej  zobaczyliśmy i  posłuchaliśmy wyjątkowych wykonawców, bawilismy się przy muzyce dla młodszych i starszych, którą zapewniał dj  Latino.

 

Wyjątkowymi gośćmi pikniku  byli:

Mateusz Damięcki popularny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, który oficjalne  otworzy piknik, oraz

Barbara Kurdej – Szatan  popularna  aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i prezenterka telewizyjna, która nie tylko zaśpiewała, ale również  towarzyszyła  Mateuszowi Damięckiemu podczas oficjalnego otwarcia pikniku.

Na scenie  zobaczyliśmy:  

 Jacka Mureno - gwiazdę Teatru Sabat i Ninę Nu – artystkę, znaną z radia i telewizji w recitalu z piosenkami wielkich twórców i artystów, z kraju i ze świata. To nie tylko hity, ale muzyczne byty rozsiewające piękno mistrzowskich tekstów i kompozycji. Mówią o tym co ważne i potrzebne do dobrego i spokojnego życia: Miłość, Przyjaźń, Wolność, Akceptacja, Taniec, Śpiew, Nadzieja,                 

Zagrał zespół HLA 4 Transplant, którego liderem i założycielem jest człowiek petarda! Znany warszawski kardiochirurg prof. Zygmunt Kaliciński, muzyk, producent muzyczny zespołu, założyciel Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi.

 

Widzieliśmy również:

Pokaz taktyk i technik walki w  wykonaniu  Kompanii Reprezentacyjnej  Klas Policyjnych reprezentujących Szkołę im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu , medalistów  roku 2018 i 2019  podczas Przeglądu Musztry Paradnej  Klas Mundurowych.

Wystąpiła radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” - jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce skupiająca artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież w wieku 8 do 24 l. W repertuarze Orkiestry znajdują się m.in. dzieła wielkich symfoników zarówno polskich jak i światowych , muzyka współczesna i popularna.

 Zagrały Akordeonowe Smyki  uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu  I stopnia

Zespół "Akordeonowe Smyki" pod dyrekcją Andrzeja Humskiego zaprezentował w swoim repertuarze  utwory o charakterze tanecznym, melodie ludowe, popularne i latynoamerykańskie.

Najmłodszym towarzyszyło malowanie buziek, oraz miasteczko dmuchańców.

Dzieci mogły korzystać z atrakcji takich jak:

 • Zjeżdżalnia duża "RYBA"
 • Zamek do skakania "STATEK"
 • Ścianka do wspinaczki dmuchana
 • Byk rodeo dmuchany
 • Mały tor przeszkód  dla dzieci  do lat  6
 • Jumping tower- wieża do skoków
 • surfing symulator
 • Bowling- kręgle
 • Segway typ: X2 (terenowy)
 • tenis mini  dla dzieci  z trenerem
 • Przedszkole- świat krasnala

Nie zabrakło edukacji i informacji o ekologii.

Zaproponowane zostały warsztaty podczas, których można było własnoręcznie wykonać odbitki roślin  na  bawełnianej tkaninie  i nauczyć się ponownie wykorzystać materiały zgodnie z zasadą zero waste. Stworzone podczas zajęć  woreczki  służyć mogą jako torebki do pakowania np. warzyw w czasie zakupów.

Celem warsztatu było zapoznanie uczestników z otaczającymi nas roślinami, ponowne wykorzystanie materiałów, zwrócenie uwagi na ekologię, a także rozwijanie kreatywności, umiejętności współpracy i podniesienie samooceny.

BAKOMA zapewniła pyszne deserki i jogurty.

Na pikniku  można było spotkać maskotkę  Collegim  Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej, której celem jest między  innymi kształcenie kadr dla przyszłości — w tym pielęgniarek i położnych.

Przewodnictwo MFSZZP  Małgorzata Sokulska w imieniu OIPiP w Radomiu  przekazała  Urszuli Szabłowskiej wiceprzewodniczącej Mazowieckiej Okręgowej  Radzie Architektów RP.

 

Życzymy powodzenia samorządowi architektów, którzy objęli przewodnictwo forum w 2019/2020 roku i do zobaczenia na pikniku za rok.

 

Dziękuję  wszystkim przedstawicielom Mazowieckiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego za udział w pikniku, a szczególne podziękowanie kieruje do koleżanek - pielęgniarek i położnych, które uczestniczyły w pikniku i zaangażowały się w jego organizację.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję, że:

 • Administratorami Pani/Pana danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu z siedzibą na ul. Paderewskiego 15, 26-600 Radom.
 • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Radomiu z siedzibą na ul. Paderewskiego 15, 26-600 Radom email: orpip@orpip.radom.pl lub listownie na adres: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu z siedzibą na ul. Paderewskiego 15, 26-600 Radom;
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1039, ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych Dz. U. 2011 nr 174 poz. 1038 oraz zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas niezbędny do wykonania zadań ADO w związku z realizacją ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1038 oraz przez okres wymagany przez przepisy prawa.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu.
 • Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące z ADO w celu realizacji zadań wynikających z przepisów prawa.
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego -Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących, narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanego celu.

Akceptuję, nie pokazuj więcej