Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych: ul. Paderewskiego 15, 26.600 Radom

Nowe KONTO: Bank PKO Spółka Akcyjna 41 1240 3259 1111 0011 0504 4388

Pomoc dla Ukrainy / Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu

Pomoc dla Ukrainy

Solidarni z Ukrainą
Informacja dla osób z Ukrainy

szczegóły


Kurs języka polskiego dla medyków z Ukrainy .

https://www.cmkp.edu.pl/kurs-jezyka-polskiego-dla-medykow-z-ukrainy 


 

Szanowni Państwo,
Od 21 marca 2022 roku konsultanci infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia - 800 190 590 - informują personel medyczny z Ukrainy o zasadach zatrudnienia w polskich placówkach.
Komunikacja odbywa się w językach ukraińskim i polskim. Infolinia NFZ jest bezpłatna.
Pracuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Konsultant krok po kroku poinstruuje medyka z Ukrainy, jak może podjąć zatrudnienie w placówce leczniczej, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.
Chodzi o: lekarza/lekarza dentystę z Ukrainy (bez lub z tytułem lekarza specjalisty/lekarza dentysty specjalisty uzyskanym poza UE) pielęgniarkę/położną z Ukrainy.
Poniżej link do komunikatu:
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/praca-dla-medykow-z-ukrainy-w-polsce-informacji-udziela-infolinia-nfz,8165.html


Słownik FONETYCZNY POL-UKR - MEDYCZNY

Słownik FONETYCZNY POL-UKR - Stosowanie leków

 

1. APEL DO ŚRODOWISKA PIELEGNIAREK/POŁOŻNYCH OKRĘGOWEJ IZBY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W RADOMIU

2. Działania

3. Spotkanie ICN - Pielęgniarki dla Pokoju

 

Komunikat MZ w sprawie szczepień ochronnych dzieci z Ukrainy.

https://nipip.pl/komunikat-ministerstwa-zdrowia-w-sprawie-realizacji-szczepien-ochronnych-u-dzieci-ktore-przekroczyly-granice-rzeczypospolitej-polskiej-z-ukraina-w-zwiazku-z-konfliktem-zbrojnym-na-terytorium-tego-pan/

 

Zasady zatrudniania medyków z Ukrainy w Polsce

https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-w-sprawie-zasad-zatrudnienia-personelu-medycznego-z-ukrainy-w-polsce

 

 

Osoby zainteresowane wyjazdem do Niemiec i rozpoczęciem tam pracy w niemieckim systemu opieki zdrowotnej mogą liczyć na: 

 

1. Do 3600 Euro w postaci następujących refundacji  

200 Euro za tłumaczenia przysięgłe dokumentów do uznania dyplomu 

150 Euro - przesyłki kurierskie 

500 Euro - procedura wizowa  

500 Euro - koszty przelotu 

250 Euro - koszt egzaminu B2 

500 Euro - koszt egzaminu Końcowego Egzaminu Pielęgniarskiego (dotyczy osób z wykształceniem pielęgniarskim spoza UE) 

1500 Euro - premia za zdany egzamin KEP (dotyczy osób z wykształceniem pielęgniarskim spoza UE) 

 

2. Na miejscu w naszym kampusie położonym w Nadrenii Północnej Westfalii w okolicach miasta Minden zainteresowane osoby mogą liczyć na: 

- Wynagrodzenie 2000 Euro brutto /miesięcznie już w czasie nauki języka, która przewidziana jest na 3 miesiące 

- Zakwaterowanie i wyżywienie w nowoczesnym, świeżo wyremontowanych budynkach Campusu w pokojach 1-2-3 osobowych z łazienkami, płatne jedynie 600 Euro 

- Pomoc w rejestracji na egzamin B2 niezbędny do uznania dyplomu pielęgniarskiego z UE lub KEP dla osób z wykształceniem spoza UE 

 

3. Od czwartego miesiąca wszyscy uczestnicy rozpoczną pracę jako uznana/y w Niemczech pielęgniarka/-arz. Nasi koledzy na miejscu gwarantują znalezienie miejsc pracy dla wszystkich uczestników kursu, w szpitalu jako pielęgniarz lub w domu opieki, jeśli nie udałoby się zdać za pierwszym razem a oprócz tego:  

- wynagrodzenie po uznaniu 2.600 - 3.200 Euro brutto/ miesięcznie (od września 2022 - 2.900 -3.500)  

- 3 miesiące bezpłatnego zakwaterowania  


4. Wszyscy uczestnicy otoczeni będą opieką i wsparciem naszych doradców, którzy regularnie będą się z nimi kontaktować.   

 

Zainteresowani programem powinni posiadać: 

- Ukończone licencjackie studia pielęgniarskie lub wyżej  

- Znajomość jeżyka niemieckiego na poziomie B1

Jeśli zaistniałaby potrzeba dofinansowania intensywnych zajęć nauki języka niemieckiego, aby zainteresowane osoby wyrównały poziom do oczekiwanego B1 - jesteśmy skłonni podjąć temat.

 

Запрошуємо всіх, хто володіє німецькою мовою не нижче рівня В1 та має медичну освіту (бакалавр чи магістра). У Західній Німеччині (Північний Рейн-Вестфалія) розташований наш кампус, де на даний момент у нас є понад 40 місць у сучасних, нещодавно відремонтованих одно-, дво-, тримісних номерах з ванними кімнатами, харчуванням та повною фінансовою та адаптаційною підтримкою. З першого місяця перебування ви будете отримувати від уряду Німеччини 2000 євро брутто. Там ви вивчите мову до законодавчо необхідного рівня B2, а потім почнете працювати в німецьких лікарнях. Робота знайдеться для всіх! Наші колеги на місці допоможуть Вам у всьому! 

 

Дофінансування до 3600 євро у вигляді відшкодування:

-200 євро за нотаріальний переклад документів для визнання диплому.

-150 євро - кур'єрські послуги.

-500 євро - процедура отримання візи.

-500 євро - вартість перельоту.

-250 євро - вартість іспиту В2.

-500 євро - вартість остаточного іспиту медсестер (стосується людей з медсестринською освітою з-за меж ЄС).

-1500 євро - премія за здачу іспиту KEP (стосується людей з медсестринською освітою з-за меж ЄС).

З четвертого місяця всі учасники починають роботу, визнаною в Німеччині: медсестра/медбрат.

Оплата праці після визнання: 2 600 - 3 200 євро брутто / місяць

(з вересня 2022 року - 2 900 -3 500).

-3 місяці безкоштовного проживання.

 

Деталі: +48 601 254444 sylwia.bryzek@bryzek.pl Розмовляємо польською, німецькою та англійською.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję, że:

  • Administratorami Pani/Pana danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu z siedzibą na ul. Paderewskiego 15, 26-600 Radom.
  • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Radomiu z siedzibą na ul. Paderewskiego 15, 26-600 Radom email: orpip@orpip.radom.pl lub listownie na adres: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu z siedzibą na ul. Paderewskiego 15, 26-600 Radom;
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1039, ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych Dz. U. 2011 nr 174 poz. 1038 oraz zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas niezbędny do wykonania zadań ADO w związku z realizacją ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1038 oraz przez okres wymagany przez przepisy prawa.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu.
  • Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące z ADO w celu realizacji zadań wynikających z przepisów prawa.
  • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego -Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących, narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
  • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanego celu.

Akceptuję, nie pokazuj więcej